BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sovietmečio išradimas nr. 10 - Zilionka (зeлёнка?)

Ar prisimenat laikus, kai kai žaisdavote statybose; laikus, kai nusipirkdavot kefyro butelį ir atidarę jį nulaižydavot dangtelį, padarytą iš folijos; laikus, kai nebūdavo “rūžavos” spalvos flomasterių; laikus, kai viskas buvo daug paprasčiau…

Briliantinė žaluma - zilionka (зeлёнка)

Unikalus preparatas :) Visiems iki skausmo pažįstamas, nes dažnas iš musų vaikystėje persirgęs vėjaraupiais. Yra tekę ir man vaikystėje vaikščioti žaliai taškuotam :D Įdomus vaizdas ir jausmas :) Na, kadangi žalia viena iš mėgstamiausių spalvų, tai aš nieko prieš. (Beje ar teisingai rusiškai parašytas pavadinimas?). Ir jei gerai pamenu turėdavo specifinį kvapą. Įdomu ar vis dar yra prekyboje? Gal kas žinote kiek kainuoja?  O gal jau yra kitokių alternatyvų šiam preparatui?

Geras vaizdelis - būrys žaidžiančių žaliai taškuotų vaikų. :D

Žemiau galime matyti socialiniams tinklams skirta foto (pavadinčiau zilionke edition). Dėmesys garantuotas :)

Kiek žinau yra net rengiami vėjaraupiu vakarai, kai tėvai atveda savo vaikus pas sergantį vėjaraupiais, kad ir šie užsikrėstų, mat šia liga rekomenduojama persirgti vaikystėje.

Be to šis preparatas buvo vienas iš pagrindinių išdaigų įrankiu :) Nagi kas kokių šunybių esate prikrėtę su zilionke? :D

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (13) | “Sovietmečio išradimas nr. 10 - Zilionka (зeлёнка?)”

 1.   Yvl rašo:

  vadinama “Briliantine žaluma” vaistinėse IMHO dar būna. elementarus dezinfekantas. Spalva tam, kad matytum kur “praėjai” o kur dar ne :)

 2.   username rašo:

  Pardavinėjama, aišku :) vaistinėse kainuoja apie 2-4lt, kiek pamenu. Vat aš ja plaukus dažau. Šiaip jai nereikia jokio pakaitalo ieškot, nes naudoja chirurgijoj pjūvio vietai žymėt +pH indikatorius.

 3.   Giedre rašo:

  Tyčia susargdinti savo vaikus vėjaraupiais dabar ir dar po po 30 metų suteikti galimybę sirgti dar sunkesne forma - juostine pūsleline, yra totali KLAIDA!!!
  joks sveiko proto turintis gydytojas nesiūlys to daryt, o tuo labiau tepti pūlinukų šiuo žaliu tirpalu. Nieko ta briliantinė žaluma nedezinfekuoja, nebent odą esančią aplinkui pūlinuko

 4.   Indrė rašo:

  Na zilionkės tai tikrai vis dar yra, ne vieną mačiau sergantį žaliai taškuotą, bet vat aš taip niekada ir nebuvau išsigražinus žaliaisiais taškučiais. Jąu ir prieš tiek metų kai aš sirgau buvo bespalviai tepalai vėjaraupiams, tai dbr tuo labiau yra :)

 5.   u- rašo:

  Dezinfekuoja gerai. Vaikystėj kai po uogavimų/grybavimų kiaurą dieną labai sukąsdavo uodai (mažas buvau, gi užknisa baidyt tuos padarus) tai kad labai nesidraskyčiau (aš nekantrus ir dabar, nesikąsęs susilaikau neilgai) užtepdavo zelionkės. Ech tas malonus jausmas, kai lyg ir degina, bet slopina niežulį.. O po patepliojimų niežėt ir nustodavo. Tik spalva ilgokai laikydavosi..

 6.   Versus rašo:

  Seksualiausias tepalas pasaulyje. Vėjaraupiais teko susirgti 15 metų, atrodžiau geriau nei Šrekas II. :)

 7.   SaligatviuGulbe rašo:

  plee as prisimenu kai maza buvau susirgau vejaraupiais lygiai per velykas, tai buvau grynas margutis… xD linksmas irasas

 8.   astule71 rašo:

  saves nepamenu, o vaikai kai susirgo, buvo baisoka….bet zelionka valdo pasauli!;-))))

 9.   <Darkness> rašo:

  Pamenu tai ir savo laikus.:D

 10.   antikunas rašo:

  Paskutinis š…. ta žaluma

 11.   vetytaametyta rašo:

  Na, apie jos naudingasias savybes nediskutuosiu, bet taip ïspuosti ” zmones atrodo baisiai… :-) As visai neseniai maciau vaiku keliukus nudauzytus ja isteptus, tai matyt, dar yra kazkur pirkti. Be to, juk bobutes is baltarusijos visokiu medikamentu parveza parduoti :-)

 12.   naiad rašo:

  e,nevarykit ant zelionkes,puikus preparatas! vaikystej vejaraupiais sirgau ir visa zalia vaiksciojau,o sia vasara kai uodai ziauriai kojas suede irgi zelionke tepiau,puikiai veike :D

 13.   Laura rašo:

  16 metų , ir susirgau , žaliataškė mergytė dabar :D

Rašyk komentarą